Navigace

Obsah

Bílí Tygři opět vybojovali vítězství, tentokráte v Mladé Boleslavi

Typ: náš tip
Bílí Tygři opět vybojovali vítězství, tentokráte v Mladé Boleslavi 1 Zdá se to až neskutečné, ale je to tak! Druhý vítězný turnaj za sebou!

Bílí Tygři se v sobotu 3. prosince vypravili na turnaj ve vyšším koši, a to hned bez několika opor. Dvou  obránců Lucky Dostálové a Marka Zahradníka, ale zejména bez své opory největší, trenéra Hynka Ondráčka.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Florbal Jesenice trojky. V první polovině soupeři neměli téměř šanci a vyhráli jsme ji hladce 5:0 díky střelecké chuti Tomáše Jursy. Žádný gól jsme nedostali, zejména díky poctivé obraně všech našich hráčů, kteří důsledně přistupovali k protivníkovi, kdykoliv měl balonek v držení. V druhé části již bylo trochu vidět, že našim hráčům již ubyly počáteční fyzické síly. Druhý poločas jsme proto prohráli 1:3. Náš náskok jsme však ubránili a slavili jsme první krásné vítězství. Trenér Jesenice byl z výsledku natolik v šoku, že nám dokonce přišel vysvětlovat, že „takhle špatně“ jeho svěřenci normálně nehrají! (góly: Tomáš Jursa 5, David Šafr 1)

Po téměř dvouhodinové pauze nás čekal další soupeř, FBC Kutná Hora – Orlíci. Vzhledem k tomu, že s jesenickými trojkami Orlíci drtivě prohráli, i přes naše upozornění, aby protihráče nepodcenili, nastoupili naši hráči k druhému zápasu tak trochu ledabyle. I když jsme soupeře v první části opět přestříleli (6:1), soupeř se poměrně často „utrhl“ a situaci musela zachraňovat Anička Ondráčková v brance. Na své si však střelecky přišly již všechna střídání, konečné skóre 8:4 tak bylo zasloužené a posunulo nás do finále. (góly: Tomáš Jursa 3, David Šafr 2, Adéla Gomolová 1, Dominika Grábnerová 1, Denis Polesný 1).

Finále s SK Florbal Benešov III označil jeho rozhodčí za nejemotivnější zápas, který kdy pískal. Není divu. Stačila chvíle a náš soupeř již vedl o 4 branky. Děti z Benešova byly rychlejší a lépe si nahrávaly, což platilo zejména o dívčí trojce. Naši Tygři se ale nemínili jen tak vzdát.  Tomášova přesná muška nás brzy vrátila do hry a všichni do jednoho začali bránit svoje území zuby nehty. Na konci prvního poločasu tak bilance nevypadala již tak děsivě (4:6). Tygří boj pokračoval i ve druhé části. Vyrovnali jsme na 6:6 a ihned dostali další gól. Skóre se neustále hýbalo sem a tam, až se dvě minutky před koncem zastavilo na hodnotě 9:8 v náš prospěch. Situaci bravurně zvládl zejména Tomáš Jursa, který dokázal doslova zašlápnout balonek u mantinelu tak, že se k němu již soupeř téměř nedostal. Díky obrovskému nasazení všech našich hráčů tak opět můžeme slavit postup do vyššího koše. (góly: Tomáš Jursa 7, Dominika Grábnerová 1, David Šafr 1).

Děkujeme, že jsme turnaj mohli s touhle parádní partou prožít zblízka z trenérské lavičky.