Obsah

Novou sezónu 2016/2017 otevřeli mladší žáci

Typ: ostatní
Novou sezónu 2016/2017 otevřeli mladší žáci 1 .

Před novou sezónou proběhlo v týmu mlžů několik změn. Museli jsme se vypořádats absencí Ondry v brance. To znamená, že pro letošní rok dostanou šanci naše naděje Robert Zatřepálek a nově i David Šafr.

Druhá a už i více viditelná změna je rozšíření kádru o čtveřici holek, které už dorostly věkem a zkušenostmi do kategorie mlžů (rozuměj mladších žáků).

Po první a zároveň poslední předsezónní přípravě v Pardubicích nás čekalo první kolo turnajů, na kterém jsme nemohli chybět.

V sobotu 24.9 jsme vyjeli na ZŠ Mendelova, kde nás prvoplánově čekaly jen tři zápasy, ale… v prvním koši. Bohužel kvůli absenci jednoho z týmů se pořadatelé rozhodli pro systém každý s každým.

V první zápase proti 101. Sportovní jak už to bývá, byl pro nás jen zahřívací. S novým týmem a novým brankářem Davidem, který zastoupil nemocného Roberta v brance, jsme do zápasu nevkročili zrovna jako tygři a už od první minuty jsme prohrávali 3:0. V druhém poločase jsme trochu zabrali, vstřelili jednu branku, ale to bylo vše, co nám soupeř povolil. Proto konečný výsledek 7:1 pro soupeře.

Branky: Vládík 1x

Po dvou zápasech odpočinku, týmové poradě a proházení formací nás čekalo Florbo Praha. Navrch jsme ještě změnili stranu hřiště, abychom zapomněli na předchozí zápas. Už od začátku jsme věděli, že formace si sedli. Hra se najednou oživila a naši tygři začali být rovnocenným soupeřem. Neskutečný zápas, kdy jsme hráli velice vyrovnané utkání a přetahovali se o vstřelený gól. Už bylo vidět nasazení, odvaha bojovat a obětavost za druhé. Proto jsme zápas ovládli a slavili vítězství 6:3.

Branky: 2x Dunda Jan, po jedné Pádivý Vladimír, Aneta Salehová, Kiki Venerová a Tomáš Jursa

Třetí zápas byl pro nás výjimečný, protože jsme hráli proti našim „sousedům“ z Lysé nad Labem a to FC Falcon. Zápas byl téměř identický s přechozím, vypětí od první minuty, akce střídala akci a gól navazoval na gól. Musím ještě zmínit, že jsme dopředu byli hnaní skvělými fanoušky, kteří nás podporovali, co to jen šlo. V půlce 2:2, ale druhý poločas sliboval, že kdo dá gól tak vyhraje. Hrálo se opět nahoru dolu. Když už se blížil konec, soupeř si vzal oddechový čas následně a po několika málo minutách i my, kdy jsme si řekli další taktiku. Musím říct, že tyto taktické porady nám vcelku vychází a ani zde nebyla žádná výjimka. Chvilku na to jsme vstřelili další branku a po špatném soupeřově střídání a odvolání jejich brankáře přišla další branka, což Falconu zlomilo vaz. Po tomto už do konce zbývalo jen několik desítek vteřin, které jsme si už dokázali pohlídat, pak už přišlo jen očekávané písknutí a v dětech mohla propuknout nefalšovaná euforie z vyhraného zápasu. Konečný výsledek 4:2.

Branky 3x Pardo Denis, 1x Tomáš Jursa

Poslední zápas nás čekal se zelenobílým soupeřem z Prahy 4, tedy s FBŠ Bohemians. Podle skóre před zápasem to vypadalo, že utkání bude jen formalita, ale po úvodním hvizdu nebylo vidno, že tygřata odehrála předtím dvě skvělá utkání. Za soupeřem jsme v prvním poločase lehce zaostávali a jen dorovnávali počet branek na tabuli. V druhé půli jsme se herně zvedli a vyhráli ho 5:2. To ve výsledku znamenalo vítězství v náš prospěch 8:6.

Branky: po dvou Vladimír Pádivý a Aneta Salehová, po jedné Venerová Kristina, Dunda Jan, Viola Počepická a Tomáš Jursa

Na první turnaj v nové sezóně a v prvním koši jsme odehráli velice slušný výsledek a to jen díky tomu, že jsme hráli jako mužstvo a bojovali jako tygři za přispění opravdu hlasitých fanoušků, kteří nás hnali za vítězstvím. Rád bych velice poděkoval těm, kteří se na tom z plných plic podíleli.

Sestava: David Šafr – brankář, v poli – Aneta Salehová, Denis Pardo, Viola Počepická, Venerová Kristina, Jursa Tomáš, Dunda Jan, Zdenda Čmelík, Vladimír Pádivý, Patrik Šmída, Kenderová Adriana

autoři článku: Tomáš Kalina a Dan Bartončík

Vytvořeno: 20. 10. 2016
Poslední aktualizace: 20. 10. 2016 10:05
Autor: Správce Webu