TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ NA CHODOVĚ 22.10. .2016

Typ: ostatní
Vítězství a postup výše

Třetí kolo florbalového turnaje ML.ŽÁKŮ

V sobotu 22.10. nás čekal další turnaj, tentokrát na Chodově v hale „Jedenáctka“, kde jsme sehráli 3 utkání a s tím jsme samozřejmě měli spojenou možnost se utkat o místo v prvním koši, odkud nás vyšouplo družstvo Floba, které pořádalo turnaj na vlastní půdě.

Sestava: Brankář – Šafr David, v poli – Čmelík Zdeněk, Šmída Patrik, Počepická Viola, Venerová Kristina, Jursa Tomáš, Salehová Aneta, Pádivý Vladimír.

Naše klání jsme otevřeli zápasem proti FbŠ Bohemians. Jak už bývalo v předchozích turnajích zvykem, první zápas byl z naší strany vždy trochu utrápený, pokaždé jsme byli to mužstvo, které muselo sklopit hlavu před vítězem a poločas (2:4) taktéž naznačoval, že se nebude nic měnit. V druhé půli jsme se konečně probudili (asi to bylo také tím, že děti si před prvním zápasem zahráli cvičně na vedlejším hřišti) a začali být odvážnější, tvrdší v soubojích a nakonec i přesnější ve střelbě, což se odrazilo ve výsledku druhého poločasu, který jsme jasně vyhráli 7:2. Takže když to sečteme, konečný výsledek už hrál pro nás teda 9:6 a musím podotknout, že toto byl první zápas, který jsme vyhráli od posledního turnaje minulé sezóny, který jsme hráli v Jenči.

Branky: 3x Salehová Aneta, 2x Pádivý Vladimír a Jursa Tomáš, 1x Venerová Kristina a Čmelík Zdeněk

Druhý soupeř, který na nás čekal ob zápas, bylo družstvo SK Dvojka, které ač mělo širší kádr, tak kvalitou lehce zaostávalo za našimi tygry. První poločas skončil 4:1 a do druhého poločasu jsme vstupovali jako suverénní vítězové, ale i soupeř dokázal zabrat a i přesto, že jsme měli dostatečný odstup, tak jsme se přece jen trochu strachovali, aby „Dvojka“ nedala našim borcům zabrat. Vše z nás spadlo, až po konečném hvizdu rozhodčího, který utkání ukončil za stavu 8:5. V tomto zápase musím pochválit našeho golmana, který vychytal nájezd a nedovolil tak soupeř snížit.

Branky: 3x Tomáš Jursa a Vladimír Pádivý, 1x Počepická Viola a Salehová Aneta

V posledním zápase se mělo rozhodnout, kdo vyhraje turnaj a postoupí právoplatně do prvního koše. Jen doplním, že tento souboj měl trochu jiné rozměry, protože jsme nastoupili proti druhému sokolskému celku v naší skupině a to proti TJ Sokol Mukařov. Družstvo jsme z předchozích klání neznali, ale podle výsledků bylo vidno, že to nebude jen tak jednoduché a to i z důvodu, že jsme hráli druhý zápas po sobě. Celý zápas se hrál stylem nahoru dolu a po vstřelené brance následovala obdržená branka. Musím přiznat, že zápas měl opět infarktovou podobu a s každou uplynulou vteřinou naše zraky tlačili čas, co nejblíže konci. Po oddechovém čase jsme už chtěli ubránit jednobrankový rozdíl za každou cenu a ovládnout tak celý turnaj, což se nám nakonec podařilo a mohli jsme slavit těsnou výhru 5:4. To nás poslalo do prvního koše, kde máme svoje místo.

Branky: 2x Pádivý Vladimír a Tomáš Jursa, 1x Salehová Aneta

Další kolo, jak už bylo několikrát zmíněno, bude s družstvy z prvního koše a bude se konat v domácím prostředí nehvizdské sokolovny a to 12.11. Našimi soupeři budou FbŠ Bohemians a Falcon z Lysé nad Labem. Proto bych chtěl pozvat touto cestou všechny příznivce a nadšence florbalu, aby utvořili skvělou diváckou kulisu, kterou umíme jen u nás v Nehvizdech.