NAŠI TENISTÉ REPREZENTOVALI ČESKOU REPUBLIKU!

NAŠI TENISTÉ REPREZENTOVALI ČESKOU REPUBLIKU!

Kromě ohromného úspěchu v podobě zájmu dětí a mládeže o tréninky u nás, se nám daří dosahovat skvělých výsledků nejen na celostátní úrovni. Ve Slovinsku a v Chorvatsku se našemu týmu na mezinárodních turnajích dařilo skvěle. Nikola Kopřivová (TO Sokol Nehvizdy) po předchozím vynikajícím postupu do finále ve čtyřhře na Tennis Europe U12 v Regensburgu v konkurenci 58 hráček navázala ve Slovinském Koperu 9.-16.9. postupem do čtvrtfinále ve dvouhře a celkovým 3.místem ve čtyřhře s deblovou partnerkou Paris Renaudet Sorbet (Francie). Ve stejném termínu o kousek vedle v Chorvatsku v Umagu, hrál Šimon Vališ (TO Sokol Nehvizdy) celosvětový Champions Bowl U9, kterého se zúčastnilo 220 hráčů z 27 zemí! Šimon ve své věkové kategorii mezi 33 hráči vybojoval 3.místo v consolation. Porazil postupně Němce, Itala, Slovince a čtyřhru si zahrál s Oliverem Jaglesem (Velká Británie). Jsou to nejen skvělé výsledky a nezapomenutelné zážitky, ale i cenné zkušenosti. Oba naši hráči reprezentovali Českou republiku, Nikola Kopřivová jako členka Českého národního týmu na Tennis Europe do 12ti let ve Slovinsku a Šimon Vališ jako člen Českého národního týmu v kategorii do 9let v Chorvatsku.

Dalším našim hráčům se výborně dařilo na celostátních turnajích v České republice. Nejen v září, ale během celé sezóny, se dařilo našim mladším žákům Šimonu Svatuňkovi, Tomášovi Lorenzovi a Jakubu Kapustovi. Na celostátních turnajích do 9let se v září dařilo také Daniele Kolářové a Nikole Tydlačkové, které již postupně připravujeme na přechod mezi mladší žákyně. Velmi pěkně na turnajích zahrála o rok mladší Iva Smíšková. Na přechod do mladších žáků letos připravujeme větší množství hráčů, kteří již mají turnajové zkušenosti, proto se společně s nimi těšíme na soutěže družstev. Závěrem stručné shrnutí letní sezóny. Dosáhli jsme skvělých úspěchů v České republice i na mezinárodních turnajích v Evropě. Podařili se nám výborné výsledky proti tenistům z klubů, které mají mnohdy krásné tenisové areály a zázemí na přípravu, a my se v letní přípravě často potýkáme s větrem a zázemí zatím nemáme žádné, je to o to větší a skutečně neuvěřitelný úspěch. Uvědomujeme si, že tento hendikep máme, zejména pro hráče, které tenis baví, jdou do žactva a chtěli by na něm trávit více času, i pro jejich rodiče. Nyní nám začíná nová zimní sezóna, na kterou se již připravujeme v nafukovací tenisové hale. Moc se na další zimní sezónu těšíme!

Mezinárodní turnaje:

Tennis Europe Junior U12 – category 3, Koper - Slovinsko – 9.-15.9.2018 DVOUHRA DÍVKY: hlavní soutěž – postup do 16 - Nikola Kopřivová (TO Sokol Nehvizdy), ČTYŘHRA DÍVKY: hlavní soutěž – 3. - Nikola Kopřivová (TO Sokol Nehvizdy) + Paris Renaudet Sorbet (Francie)

Champions bowl final tournament (220 hráčů z 27 zemí) – category U9, Umag – Chorvatsko, 9.-16.9.2018 – DVOUHRA CHLAPCI – hlavní soutěž chlapci – 3. místo skupina, consolation (18) 3. - Šimon Vališ (TO Sokol Nehvizdy), ČTYŘHRA CHLAPCI – category U10 – 17.-26. Šimon Vališ (TO Sokol Nehvizdy) + Oliver Jagles (Velká Británie)

Celostátní turnaje ČR:

Starší žactvo A (do 14 let) - TC Chrudim, 27.9.-1.10.2018 – DVOUHRA DÍVKY: postup z kvalifikace do hlavní soutěže - Nikola Kopřivová (TO Sokol Nehvizdy)

Mladší žactvo C (do 12let) ČLTK Bižuterie Jablonec n.N. – ČLTK CUP MŽ 2018, 22. - 24.9.2018 – DVOUHRA CHLAPCI: 1.kolo Jakub Kapusta (TO Sokol Nehvizdy)

Mladší žactvo C (do 12let) - TO Sokol Nehvizdy – Nehvizdský pohár, 15. - 17.9.2018 – DVOUHRA CHLAPCI: postup do 8 - Tomáš Lorenz a Šimon Svatuněk (oba TO Sokol Nehvizdy), ČTYŘHRA CHLAPCI: 1. Šimon Svatuněk (TO Sokol Nehvizdy) + Michal Slabý (SK Kometa Praha)

Babytenis (8-9 let), Cafex Rakovník – Mistrovství ČR - 28.-29.9.2018 – hlavní soutěž chlapci: 33.-40. - Šimon Vališ (TO Sokol Nehvizdy)

Babytenis (8-9 let), WILSON tenis centrum – Wilson cup - 29.9.2018 – hlavní soutěž smíšená: postup do 16 - Nikola Tydlačková (TO Sokol Nehvizdy)

Babytenis (8-9 let), Tenisový klub Benátky nad Jizerou – Benátecký pohár - 22.9.2018 – hlavní soutěž smíšená:  3. Šimon Vališ (TO Sokol Nehvizdy), postup do 8 - Daniela Kolářová (TO Sokol Nehvizdy), útěcha 3. Iva Smíšková (TO Sokol Nehvizdy)

Babytenis (8-9 let), Slavoj Žiželice – Brosway Cup, 16.9.2018 – hlavní soutěž smíšená: postup do 8 -  Daniela Kolářová a Dominik Bílek (oba TO Sokol Nehvizdy), útěcha: postup do 8 -  Iva Smíšková (TO Sokol Nehvizdy)

Babytenis (8-9 let), LTC Mladá Boleslav, 8.9.2018 – hlavní soutěž dívky (15): 5. - Nikola Tydlačková (TO Sokol Nehvizdy), 11. - Iva Smíšková (TO Sokol Nehvizdy)