Mladší žáci: První půlka sezóny za námi!

Typ: náš tip
Turnaj mladších žáků na Pankráci

Posledním turnajem v roce 2016 jsme zakončili 10. prosince první půlku sezóny v hale TJ Pankrác. Pro shrnutí první poloviny doplním, že během šesti turnajů jsme hráli proti devíti mužstvům, kde během 19 zápasů jsme jich vyhráli 10 a utrpěli 9 proher. Takže zatím držíme pozitivní bilanci. Co se týče vstřelených a obdržených branek, zde panuje pro změnu negativní bilance 108 : 123.

Do turnaje nastoupili: v brance David Šafr a v poli Vladimír Pádivý, Aneta Salehová, Kristina Venerová, Zdeněk Čmelík, Patrik Šmída, Denis Pardo, Tomáš Jursa a Adriana Kenderová.

V prvním „zahřívacím“ zápase jsme vyrukovali proti FC Falcon. Už od začátku soupeř zavelel k útoku a svými prvními dvěmi střelami dokázal zaskočit naše tygry, kteří do konce poločasu stačili přidat jen jednu branku. V druhém poločase jsme už trochu přidali, protože soupeř výrazně polevil s přesnou střelbou, ale i tak dokázal dát jen o jednu branku více než my. Musím přiznat, že nás mrzí neproměněné šance, kde se třikrát či čtyřikrát ozvala tyčka a jednou i záslepka nad brankářem. Na konci zápasu už „světelná tabule“ (přítomní vědí) ukazovala skóre 5:13 v náš neprospěch.

Branky: 2x Kikina po jedné Patrik (poprvé v této sezóně), Denis a Tomáš

Druhý zápas po velice dlouhé pauze byl proti dalšímu soupeři, který nás pravidelně poráží a to proti 101. Sportovní. V zápase se projevilo dlouhé čekání a my se nedokázali pořádně soustředit na zápas. Chyběla nám energie, nápaditost a také štěstí při zakončení. Proto jsme, doufám, že poprvé a naposled, prohráli bez brankové korekce 0:8.

Jako poslední v druhé skupině skončilo mužstvo Sparty a tak jsme se mohli utkat o setrvání v prvním koši právě s nimi. V tomto zápase se hrálo nahoru dolu a konečně nám vycházelo to, co jsme chtěli. Dokonce se nám podařilo otočit zápas z nepříznivého stavu 2:5 na 6:5. Ovšem to by soupeř nesměl srovnat. Po několika momentech se nám podařilo opět navýšit ještě jednou o branku na 7:6. Během těchto okamžiků se nám podařilo několikrát uniknout, ale výborný gólman nás perfektně vychytal. 40 vteřin před koncem soupeř dokázal ještě vyrovnat, ale bohužel po vybraném time-outu jsme byli nuceni okamžitě hrát. Dokonce jsme měli ještě jednu šanci, která bohužel nevyšla, a proto za nerozhodného stavu se šlo podruhé v naší kariéře k nájezdům. V první sérii Anet nedala a soupeř dokázal skórovat. 0:1. Druhé kolo vyšlo oběma brankářům, kde se netrefil ani Vládík a ani soupeř. Stále 0:1. Ve třetí sérii jsme dokázali ještě vykřesat naději díky Davidovi v bráně, který vychytal třetí nájezd a tak všechny naše šance se ubíraly k Tomášovi. Ten se sebevědomě vrhnul na brankáře, ale za brankovou čáru nic neprošlo. Sice 7:8 po nájezdech, ale jako prohru bych to určitě nebral. Ještě teď, když píšu tento článek, mi vyvstává husí kůže, po takto nádherném a dramatickém zápase. V posledním utkání jsme se ukázali opět jako jedno mužstvo, kdy jsme se dokázali v kritickém momentu semknout a zabojovat za ostatní spoluhráče.

Branky: 3x Vládík, 2x Tomáš a 1x Denis a Kikina

Aby toho nebylo málo, po takto krásném utkání na naše tygry čekalo ještě jedno překvapení v podobě opožděné mikulášské nadílky od prima rodičů.

Děkuji všem, kteří se podíleli i za nepříznivého stavu na neskutečné atmosféře a hnali nás v hale kupředu.

S blížícími se Vánocemi, chtěli bychom Vám všem popřát krásné prožití vánočních svátků, bohatou nadílku pod stromečkem  a pevný krok při vstupu do Nového roku.

za trenéry mlžů

Tomáš Kalina