Turnaj mladších žáků v Jincích

První turnaj roku 2017

V prvním turnaji v roce 2017 jsme navštívili halu v Jincích, kde domácími bylo družstvo Hořovic. Sestava byla po několika omluvenkách vcelku standardní. V bráně nastoupil David Šafr a v poli: Vladimír Pádivý, Aneta Salehová, Denis Pardo, Patrik Šmída, Čmelík Zdeněk, Kenderová Adriana a Počepická Viola.

V prvním zápase nás čekal nový neokoukaný soupeř Red Dragons Hořovice. Nikdo nevěděl, co můžeme očekávat, protože jsme ho na turnaji nikdy neviděli hrát. Během zápasu jsme si byli velice vyrovnanými soupeři, a jak už u nás bývá zvykem, opět jsme doplatili na pomalejší začátek, kde nám soupeř dvakrát utekl a dokázal skórovat. Bohužel, my jsme dokázali přidat jen jednu branku a zápas tedy skončil minimálním rozdílem 6:7 v náš neprospěch.

Druhý zápas byl už trochu jednodušší, protože soupeř, FbŠ Bohemians Praha 4 – Bílí, se nesešel v dostatečném počtu hráčů do pole a tak musel hrát jen ve 3, což znamenalo uhrát heroický výkon bez střídání a jen s minimálním prostorem na vydýchání. Musím přiznat, že kdyby takových kluků bylo více na střídání, my bychom měli značné problémy.  Bez oddechu nejde hrát celý zápas a to se nakonec odrazilo v konečném výsledku. První výhra 10:3.

V zápase o třetí místo nás opět čekal nový soupeř, ale jeho družstva už jsme měli možnost potkat během turnajů. Florbalová akademie Mladá Boleslav – Milovice nám byl od začátku velice vyrovnaným soupeřem a v první půli dokázal na každý vstřelený gól stejně zareagovat. V poločase to tedy bylo 2:2. Během zápasu jsme už dokázali hrát více týmově, více si nahrávat a díky většímu štěstí jsme dokázali vstřelit o dvě branky. Konečný výsledek 6:4 a my mohli slavit zasloužené třetí místo.

Celkový počet vstřelených branek: Vládík 8x, Denis 5x, Anet 4x, Violka a Zdenda 2x, Adri 1x

Je vidět, že naše družstvo se dlouhodobě herně zvedá a byl bych velice rád, kdyby tomu bylo i nadále. Za předvedenou hru, nasazení a bojovnost bych chtěl všechny zúčastněné pochválit.

Další turnaj se koná 4.2. v bohemácké hale na Děkance, kde naším prvním soupeřem budou Kanonýři Kladno a v druhém zápase budeme mít co vracet SSK KSB Future ZŠ Brána jazyků, se kterými jsme hráli jen jediný zápas, který skončil těsnou prohrou.

Za trenéry mladších žáků

Tomáš Kalina